tel.730 708 603

Gwarancja 12 m-cy
Pilotażowe modele 24 m-ce
Koła dwumasowe dostępne "od ręki"
Wszystkie marki i modele
Obsługa na terenie całego kraju

Regeneracja koła dwumasowego BiałystokSpośród wielu czynności realizowanych w naszym zakładzie regeneracja koła dwumasowego jest dosyć popularną usługą. Wynika to z faktu, że dwumasy są stosowane dosyć powszechnie nie tylko w samochodach mających silniki diesla, ale także w benzynowych jednostkach napędowych.  Przeciętna żywotność koła dwumasowego to około 200 000 kilometrów.

Ponieważ fundamentalnym zadaniem koła dwumasowego jest tłumienie drgań skrętnych, dlatego w przypadku użycia i wyeksploatowania tego właśnie elementu, to właśnie w dolnym zakresie obrotów możemy zaobserwować różnego rodzaju niepokojące objawy wskazujące na zużycie dwumasy i konieczność jej wymiany lub zregenerowania.
  • regeneracja kół dwumasowych Białystok
Do niepokojących symptomów wskazujących na zużycie dwumasy możemy zaliczyć metaliczne odgłosy wydobywające się z okolicy silnika i skrzyni biegów podczas pracy auta na wolnych obrotach. Nadmierne wibracje nadwozia w tym właśnie zakresie obrotów również powinny nas zaniepokoić. Zwróćmy także uwagę na to, czy w momencie wciskania i puszczania sprzęgła nasilenie metalicznych odgłosów zmienia się.

Dodatkowo podczas włączania i gaszenia silnika metaliczne stuki z komory silnika również nie są pożądanym odgłosem. Gdy któryś z tych objawów zaobserwujemy lub ich dowolną kombinację, powinniśmy przede wszystkim odwiedzić mechanika samochodowego mogącego wykonać diagnostykę. Zaobserwowanie tych symptomów wcale nie musi oznaczać konieczności zregenerowania koła dwumasowego.
regeneracja kół dwumasowych Białystok
Niektóre objawy, choćby drżenie karoserii mogą być spowodowane przez zupełnie inne źródło. Najlepszym tego przykładem są poduszki amortyzujące zamontowane pod silnikiem i skrzynią biegów, których zużycie bądź uszkodzenie również może powodować metaliczne odgłosy i wibracje nadwozia. Z tego właśnie powodu właściwa diagnoza u mechanika jest szalenie istotna, aby niepotrzebnie nie wydawać swoich pieniędzy.

Tak więc, jeżeli przypuszczasz, że

regeneracja koła dwumasowego

w przypadku Twojego auta będzie niezbędna, warto jest odwiedzić mechanika i zlecić diagnostykę układu przeniesienia napędu i w razie takiej konieczności skorzystać z naszych usług.
regeneracja koła dwumasowego Białystok
regenerowanie kół dwumasowych w okolicach Białystoku
jak regenerować koło dwumasowe Białystok

Białystok: Suchowola, Korycin, Dąbrowa Białostocka, Sokółka, Hajnówka, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Brańsk, Ciechanowiec, Tykocin, Knyszyn, Goniądz Suwałki Sejny Augustów Rajgród, Grajewo, Szczuczyn Łomża Nowogród, Stawiski, Kolno, Zambrów, Wysokie Mazowieckie

Aquaress 2013