tel.730 708 603

Gwarancja 12 m-cy
Pilotażowe modele 24 m-ce
Koła dwumasowe dostępne "od ręki"
Wszystkie marki i modele
Obsługa na terenie całego kraju

Dwumasowe koło zamachowe

  zwane popularnie dwumasą to element konstrukcji układu przeniesienia napędu, które coraz częściej instalowane jest we współczesnych pojazdach. 

Klasyczne tarcze sprzęgłowe wraz z dotychczas stosowanym kołem zamachowym nie są w stanie zagwarantować takiego komfortu poruszania się, płynności jazdy i samej pracy silnika, a co szczególnie istotne - ochrony skrzyni biegów przed niepotrzebnym uszkodzeniem - konstruktorzy wychodząc na przeciw rosnącym wymaganiom kierowców w zakresie komfortu jazdy, zaczęli nagminnie stosować w proponowanych rozwiązaniach budowy samochodów właśnie dwumasy.

Aby nie zanudzać zbytnio szczegółami technicznymi, warto jedynie wspomnieć, że dwumasowe koło zamachowe (dwumasa) zbudowana jest z masy pierwotnej i wtórnej. Masa pierwotna przytwierdzona jest do wału korbowego, z kolei do masy wtórnej dociska tarcza sprzęgła - przy czym oczywiście obydwie masy ułożyskowane są obrotowo i dzieli je specjalnie zaprojektowany układ tłumiący, składający się ze sprężyn o odpowiednio dobranej charakterystyce, smaru i innych elementów mających zapewnić lepsze niwelowanie drgań całego układu.
Aquaress 2013