tel.730 708 603

Gwarancja 12 m-cy
Pilotażowe modele 24 m-ce
Koła dwumasowe dostępne "od ręki"
Wszystkie marki i modele
Obsługa na terenie całego kraju

Regeneracja koła dwumasowego SzczecinW przypadku, gdy regeneracja koła dwumasowego w Twoim samochodzie będzie niezbędna zachęcamy w pierwszej kolejności do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą wybrać najwłaściwszy dla Państwa przypadku sposób realizacji tej usługi. Na ogół nie wszyscy o tym wiedzą, ale koła dwumasowe występują również w silnikach benzynowych. Popularna opinia głosi, że dwumasy możemy znaleźć tylko i wyłącznie w silnikach diesla, jednakże nie jest to prawdą.

Zarówno w silnikach diesla, jak i silnikach benzynowych koła dwumasowego miał dokładnie taką samą funkcję. Jest nią przede wszystkim tłumienie drgań skrętnych występujących podczas pracy silnika na wolnych obrotach. Dodatkowo dwumasy przyczyniają się do ochrony skrzyni biegów poprzez płynne przenoszenie momentu obrotowego z silnika i z tej właśnie przyczyny w niektórych przypadkach można spotkać się z usterką skrzyni biegów, gdy zastąpimy koło dwumasowe klasycznym układem bez tego właśnie elementu.
  • regeneracja kół dwumasowych Szczecin
Na rozwiązanie takie decydują się niekiedy niezbyt roztropni posiadacze samochodów i niestety po określonym czasie z reguły następuje uszkodzenie skrzyni. Koła dwumasowe przyczyniają się także do nieco wyższej kultury pracy układu napędowego poprzez choćby nieco płynniejszą zmianę biegów, a niektórzy kierowcy zauważają także, nieco niższe zużycie paliwa, niż w przypadku jednostki niemającej koła dwumasowego.

Oczywiście kwestia spalania jest sprawą dyskusyjną, gdyż jest to uzależnione od szeregu innych czynników i dwumasa nie ma tutaj znaczącego wpływu na osiągnięty wynik. Zarówno budowa, jak i usterki kół dwumasowych w silnikach benzynowych i diesla są dokładnie takie same.

Najczęściej pojawiające są objawy zużycia dwumasy oznaczają utratę możliwości tłumienia drgań skrętnych, co skutkuje nadmierną wibracją nadwozia oraz metalicznymi odgłosami dochodzącymi do uszu kierowcy z okolicy silnika i skrzyni biegów.
regeneracja kół dwumasowych Szczecin
Szacunkowy przebieg, przy którym można oczekiwać zużycia dwumasy to dystans około 200 000 kilometrów. Wiele jednak w tym przypadku jest uzależnione od stylu jazdy kierowcy. Łagodne operowanie sprzęgłem i dbałość o to, aby nie przekraczać obciążenia samochodu dopuszczalnego przez producenta auta przyczynia się do wydłużenia tej odległości.

Zbyt agresywna jazda z kolei przekłada się na szybsze wyeksploatowanie każdego elementu w samochodzie, co powoduje, że

regeneracja koła dwumasowego

lub konieczność jego wymiany na element fabrycznie nowy będzie wymagana już przy znacznie niższym przebiegu. Pod podanym na stronie numerem telefonu nasi specjaliści udzielą Państwu szeregu dalszych informacji związanych z naszymi usługami.
regeneracja koła dwumasowego Szczecin
regenerowanie kół dwumasowych w okolicach Szczecina
jak regenerować koło dwumasowe Szczecin

Szczecin: Stargard Szczeciński, Świnoujście, Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Gryfice, Trzebiatów, Drawsko Pomorskie, Węgorzyno, Chociwel, Kalisz Pomorski, Recz, Pyrzyce, Choszczno, Chojna, Myślibórz, Barlinek, Cedynia, Goleniów, Nowogard, Płoty, Łobez  Koszalin: Kołobrzeg, Karlino, Białogard, Darłowo, Sławno, Polanów, Bobolice, Szczecinek, Czaplinek, Barwice, Połczyn Zdrój, Świdwin, Wałcz, Mirosławiec, Tuczno, Police, Wolin

Aquaress 2013